Bezpieczne stosowanie chemikaliów cz.II chemikaliaS. Hassi: Temat bezpiecznego i zdrowego wykorzystywania chemikaliów jest szerokim zagadnieniem. Szczególnie jeżeli chodzi o korzystanie z substancji chemicznych używanych na co dzień a którymi nie zajęto się zbyt dokładnie. Rozporządzenie REACH wymaga, aby informować konsumenta na ile te substancje bądź mieszanki są szkodliwe. Okazuje się jednak, że ten obowiązek nie do końca jest wypełniany. Producenci nie stosują się do tego. Trzeba się zastanowić jakie działania trzeba podjąć w celu zapewnienia bezpieczeństwa substancji chemicznych. Często konsumenci nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa stosowania niektórych substancji.

C. Klass: Propozycja Komisji jest rozsądna. Trzeba mieć pewność, że to co jest na etykiecie jest zrozumiałe i ma na celu bezpieczeństwo konsumentów, ale etykiety nie są panaceum na wszystko. Same etykiety nie rozwiążą problemu jeżeli konsument nie będzie wiedział co one oznaczają. Trzeba informować konsumentów.

Komisja Europejska: Sposób wykorzystywania etykiet jest różny w wielu krajach. Ważne aby oddziaływać tutaj na świadomość konsumentów. Celem przyszłej kampanii muszą być osoby, które do tej pory nie zwracały uwagi na etykiety.